2010-es tevékenységeink

Az alapítvány tevékenysége 2010-ben

A “Kárpát-medencei fiatalok határmenti találkozója” című szakmai rendezvénynek három helyszíne volt 2010. év első félévében. A rendezvényeket, az alapítvány közös együttműködéssel szervezte a lendvai Bonus alkotó Egyesülettel és a zentai Ci-Fi civil központtal. A program célja az volt, hogy olyan együttműködések szülessenek, a határon túli és a hazai civil szervezetek között, melyek hosszú távon hozzájárulnak a civil aktivitás növeléséhez, a társadalmi nyilvánosság szélesítéséhez, a kulturális értékek továbbviteléhez és a magyarságtudat, identitástudat megőrzéséhez. Az első program Lendván volt, 2010. március 18-19.-én. Ezután április 29.-én Szegedre jöttek a résztvevők. Utoljára Zentán találkoztak a külföldi és hazai szervezetek képviselői 2010. május 28.-án.

A “MunkáraKész” fiatalok segítése projekt célja elsősorban a pályakezdő fiatalok számára munka- és álláslehetőség felkutatása a régió civil szervezeteinél, munkaügyi tanácsadás a részükre. A civil szervezetek számára humánerőforrás gazdálkodás segítése. A program során véghezvitt nagy esemény a 2010. március 10-én megrendezett Civil Állásbörze a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központjában volt. A szegedi egyetemisták körében kimondottan frekventált helyen megrendezett esemény rendkívül sok érdeklődőt vonzott. Lelkes érdeklődéssel töltötték ki a fiatalok kérdőíveket és számos diákkal, pályakezdővel tartja alapítványunk a kapcsolatot azóta is, illetve vett igénybe a programokhoz. Emellett az Alapítványhoz kapcsolódó egyéb szolgáltatásokat is igénybe veszik, mint például a Civil Munkaügyi Információs Iroda szolgáltatásait.

Az alapítvány 2010. május 14-16-ai dátummal Szlovén-Magyar EU-s fórumot szervezett Ópusztaszeren. A találkozót a szlovén partnerekkel, a Bonus Alkotó Egyesülettel és a Lendvai Ifjak Egyesületével közösen szerveztük. A közös munka kapcsán, szervezetünk ellátogatott Lendvára, illetve Zalaegerszegen pedig vendégül láttuk szlovén barátainkat. A szakmai programot végül Ópusztaszeren szerveztük meg, ahol előadások, kerekasztal és fórumbeszélgetések folytak a résztvevők között. A résztvevők mind egy-egy külföldi vagy itthoni szervezet képviselői voltak. Ez a találkozás lehetőséget biztosított, hogy a szervezetek megismerjék egymást, és együtt megvitassák eddigi tapasztalataikat, tevékenységeiket, további, közös együttműködés lehetőségeit, pályázati lehetőségeket.

A szervezet 2010-ben partnerként együttműködött a miskolci székhelyű Humán Észak-magyarországi Regionális Fejlesztési Alapítvánnyal és részt vett az Egerben, Miskolcon, Szegeden, Zalaegerszegen és Söjtörön megrendezett civil kerekasztalokon. Jelen volt a szegedi Európai Dél-Alföldi Regionális Alapítvány “Továbbra is együtt a közös sikerért” című rendezvénysorozatán, ami Szegeden, Egerben és Miskolcon került megrendezésre. Ezeken a kerekasztal beszélgetéseken, több civil szervezettel, illetve azok képviselőivel is ismeretséget kötött.

2013-ban  2012-ben  2011-ben  2010-ben  2009-ben  2008-ban  2007-ben