2015-ös tevékenységeink

2015. évi szakmai program:

Beszámoló 2015 (PDF verzió)

2015. évi terveink:

2015-ben is a Kárpát-medencei magyar fiatalokat érintő társadalmi probléma kérdésének megoldása érdekében működünk, ez összmagyar társadalmi szükségletként jelentkezik és ennek társadalmi hatása is érinti a kárpát-medencei magyar fiatalokat.

Tapasztalataink szerint a pályakezdő fiatalok körében probléma az állás lehetőségek felkutatása és az elhelyezkedéshez szükséges praktikák megszerzése. Megteremtjük, hogy a munkáltatók a munkavállalókkal egy asztalhoz leüljenek és közvetlenül megvitathatják a munkához jutás lehetőségét és szemtől-szembe elmondhatják egymásnak a munkavállalással kapcsolatos elvárásokat.
Fórumokat szervezünk, mert sok olyan lehetőségnek nincsenek tudatában a munkáltatók, a munkavállalók és álláskeresők, mint pl. az atipikus foglalkoztatás. A munkáltatók sokszor nem ismerik a Foglalkoztatást elősegítő bértámogatások lehetőségét, pedig ezzel igazán a munkanélküliek felé tudnának nyitni.
Megoldásként Tájékoztató Napjainkon tartandó előadások és az azt követő fórumok és klubok alkalmával olyan témákat vetünk fel, mely biztonságosabbá teszi álláskeresésünket, a munkáltatók pedig szívesebben és nyitottabban fogadnák az új, atipikus foglalkoztatási formák lehetőségét is.
A fenti tevékenység és a régiók igénye indokolják a működésünk társadalmi szükségletét és széles körű társadalmi hatását.

Honlapunkon folyamatosan nyomon követjük és kommunikáljuk a Tájékoztató Napokon történteket. Új, hasznos információkkal bővítjük a honlapot látogatók tudását. Folyamatos frissítéssel megjelenítjük a civil szervezetek kínálta álláslehetőségeket. Folyamatos nyomon követést végzünk a munkalehetőségekről, valamint a munkaadók és álláskeresők közötti kapcsolatok erősítése céljából (rendezvények bemutatása, fórumozási lehetőségek).

Munkatársunk felveszi a kapcsolatot a régió civil szervezeteivel, munkaadóival. Kérdőíves felmérést végez a régió munkaerő igényére vonatkozóan, melyre alapozva adatbázist alakít ki a munkalehetőségekről.

6 településen tovább működtetjük Önkéntes Pontjainkat, ahol jelenleg 206 fő 16 300 órában tevékenykedett. Ez alaptevékenységünké vált, melynek nagy társadalmi szükséglete van és társadalmi hatása túlmutat a 6 településen (Mezőhegyes, Tótkomlós, Battonya, Mezőkovácsháza, Medgyesegyháza, Kunágota).

2015. évi működésünk másik alap pillére a folyamatos kárpát-medencei gyermektáborok szervezése, ezek közül legnagyobb a csomakőrösi, Székelyföldi identitástábor, melyen közel 200-an fognak részt venni. A gyerekek Magyarországról és a környező 7 országrészből (Erdélyből, Kárpátaljáról, Felvidékről, Őrvidékről, Muravidékről, Drávaközből-Szlavóniából és Délvidékből) érkeznek. Mindez a magyarságismeret, a magyar kultúra megőrzését és a magyar vallási kultúra megismertetését, gyakorlását szolgálja.

A közösségben eltöltött hasznos idejük és támogatásunk érzete erősíti önbizalmukat, nő a felelősség érzetük, a munkavállalás és egzisztencia-teremtés által felkészülnek a családalapításra, a társadalom értékes tagjaivá válnak.